Odzyskaj energię na wiosnę!

wzmocnienie organizmuPo zimie większość z nas odczuwa dolegliwości tzw. przesilenia wiosennego. Brak energii, senność, rozdrażnienie, czy zła kondycja naszej skóry, włosów i paznokci to główne objawy, które towarzyszą nam wraz z nadejściem wiosny. Najwyższy czas podjąć odpowiednie kroki, aby przywrócić swojemu organizmowi energię i doskonałą formę.

Przede wszystkim dieta. To kluczowy element naszego powrotu do doskonałej kondycji psychicznej i fizycznej. Zimą nasze posiłki były ubogie w warzywa i owoce, przez co nasz organizm mógł być narażony na niedobór niektórych witamin i minerałów. Teraz, gdy w sklepach i ogrodach coraz więcej warzyw, sięgajmy po nowalijki, które świetnie nadają się do przyrządzania pysznych i wartościowych sałatek. Warto zasiać w domu rzeżuchę, która jest prawdziwą bombą witaminową, a jednocześnie ma bardzo małe wymagania jeśli chodzi o uprawę.

Aby dostarczyć organizmowi energię w diecie powinny znaleźć się produkty pełnoziarniste, bogate w witaminy z grupy B. Pieczywo razowe, kasze, ziarna zbóż są ich doskonałym źródłem. Nie zapominajmy również o produktach białkowych, które dostarczają takich minerałów jak wapń, magnez pełniące istotną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu naszego układu nerwowego.

Zimą nasz organizm kumulował wiele toksyn pochodzących z żywności oraz powietrza. Toksyny spowalniają przemianę materii, powodując zaburzenia trawienia, złe samopoczucie, a zgromadzone w dużych ilościach mogą być przyczyną otyłości, chorób grzybiczych oraz alergicznych. Na wiosnę warto przeprowadzić oczyszczanie organizmu za pomocą specjalnych ziół lub po prostu zamienić kawę i czarną herbatę na napary z pokrzywy oraz na herbatę zieloną. Równie ważne jest spożywanie dużej ilości wody, zwłaszcza w ciepłe dni.

Woda doskonale wypłukuje toksyny, poprawia metabolizm naszego organizmu i tym samym wpływa na nasze samopoczucie. Stosując kilka powyższych rad odzyskasz energię na wiosnę i równocześnie dostarczysz swojemu organizmowi cennych minerałów.

Leave a Reply